Pielęgnacja skóry twarzy – jakie błędy popełniamy?

0
1257
pielęgnacja skóry twarzy

Wydawać by się mogło, że każda kobieta wie, jak należy pielęgnować skórę twarzy. W rzeczywistości, wiele z nich popełnia podstawowe błędy. O których mowa?

Typowe błędy w pielęgnacji cery

Pielęgnacja szyi i dekoltu

Skóra na szyi i dekolcie jest zdecydowanie cieńsza, w porównaniu z innymi partiami ciała. Konsekwencją tego jest szybsze jej starzenie, utrata jędrności i elastyczności. Podstawowym błędem jest pomijanie tych części ciała podczas codziennej pielęgnacji. 

Nieodpowiednio dobrane kosmetyki

Gdy mamy suchą skórę, powinniśmy unikać kosmetyków, które mogą ją dodatkowo przesuszyć. Taka sama dotyczy nawet skóry tłustek, która pod wpływem przesuszenia, zaczyna produkować jeszcze więcej sebum, co prowadzi do stanów zapalnych i niedoskonałości. KOsmetyki, których konsystencja jest ciężka i tłusta, również nie są zbyt dobre, ponieważ mają właściwości komedogenne. Wtedy mogą prowadzić do zatykania porów skóry. 

Wiele kobiet zapomina również o ochronie przeciwsłonecznej, co jest ogromnym błędem. Krem z filtrem powinien być używany przez cały rok, bez znaczenia jaka pora roku panuje. 

Zawsze przed wyborem kremu do twarzy, powinniśmy zastanowić się jaka jest nasza skóra i czego potrzebuje, tylko wtedy pielęgnacja będzie miała sens.

Przeczytaj też: http://www.curio.pl/czym-endermologia-warto-ja-wykonac/

Przesuszanie skóry tłustej

Podstawą pielęgnacji w przypadku skóry tłustej jest prawidłowe oczyszczanie, najlepiej dwa razy dziennie. Wiele kobiet tak bardzo chce, zrobić dobrze swojej skórze, że przesadza z różnymi rzeczami. Na przykład stosują kosmetyki, na bazie alkoholu, które bardzo mocno przesuszają skórę, w wyniku czego produkuje ona jeszcze więcej sebum. Im silniej walczymy z nadmiernym przetłuszczeniem skóry, tym więcej produkuje ona łoju. 

Brak regularności

Aby pielęgnacja miała sens, musi być wykonywana regularnie. Dlatego każdego dnia powinniśmy oczyszczać skórę twarzy, rano i wieczorem. Po oczyszczeniu należy zawsze zaaplikować krem, dobrany do rodzaju cery. Raz w tygodniu obowiązkowo, każdy powinien wykonać peeling skóry twarzy, w en sposób pozbędziemy się martwego naskórka. Skóra będzie mogła swobodnie oddychać.

Maseczki do twarzy powinno się z kolei nakładać 2-3 razy w tygodniu. Na rynku są przeróżne rodzaje, od maseczek nawilżających, rozjaśniających, oczyszczających, wzmacniających, detoksykujących po kojące.

Źródło: https://www.anjanka.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here