Jaki wybrać sprzęt do treningów w domu?

0
1074
trening w domu
fot. pixabay.com

Treningi w domu również mogą być profesjonalne i wymagające. Należy do nich dobrać odpowiedni sprzęt, który będziemy wykorzystywać w zależności od naszych potrzeb oraz możliwości. Jaki sprzęt wybrać do treningów w domu? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/sprzet-do-cwiczen-w-domu-jaki-wybrac/

Trening ogólnorozwojowy

Treningi mają różną formę oraz charakter. Mogą być mniej wymagające, ale także bardziej. Wszystko zależy od tego, co chcemy nimi osiągnąć oraz jaki mamy w nich cel. Aby ćwiczyć regularnie nie trzeba zapisywać się na siłownię, można również ćwiczyć w domu.

Treningi w domu są również angażujące jak te w siłowni. Niektórzy preferują treningi domowe ze względu na to, że mają podczas ich robienia większy spokój oraz możliwość większego relaksu, a inni ze względu na oszczędność.

Jaki sprzęt do treningów w domu?

Do treningów domowych nie musisz mieć żadnego sprzętu, możesz polegać na własnym ciężarze ciała. To treningi kalitenistyczne opierają się właśnie na ćwiczeniach wyłącznie z własnym ciężarem. Jednakże do nich przyda ci się choćby wygodna karimata, która pozwoli zapobiec wszelkim urazom mechanicznym oraz da ci większy komfort.

Dodatkowo, jeśli chcesz wznieść swoje treningi na wyższy poziom warto ci jednak zainwestować w sprzęt, który ci na to pozwoli. Jeśli zależy ci na treningach siłowych, wówczas nie obejdzie się bez ciężarów. Możesz zacząć na początku od czegoś mniejszego, a więc kupić sobie małe hantle lub kettlebell. Dopiero w późniejszym etapie, gdy wejdziesz na większy stopień zaawansowania kup sobie sztangę lub ławeczkę do wyciskania ciężarów.

Jeśli chcesz również mieć możliwość uprawiania cardio w domu, wówczas nie obędzie się bez sprzętu, który ci to umożliwi. Do cardio nadawać się będzie doskonale rowerek stacjonarny, orbitrek, a nawet ławka do wiosłowania.

Mając rower i ciężary tak naprawdę możesz już ćwiczyć pełnowymiarowo w domu.

Przeczytaj też: http://www.chainsaw.pl/jazda-rolkach-doskonala-odchudzanie/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here