Jak zrobić płot w Minecraft

0
1391
Jak zrobić płot w Minecraft

 

Pierwszy dzień w kwadratowym świecie jest z reguły niezapomniany dla większości graczy. Zadziwiająco wielka część z nich utrzymuje, że wygląda on mniej więcej tak samo dla każdej osoby – gracz pojawia się w sześciennym świecie, rozgląda, a potem decyduje się na wędrówkę. Po jakimś czasie na horyzoncie widzi ogromną górę – naturalnym jest więc pomysł, żeby się na nią wspiąć. Po zobaczeniu urzekającego krajobrazu nachodzi ich refleksja, że trzeba się zorganizować – pasek głodu spada, a gdzieś trzeba spędzić noc. Kończy się to zazwyczaj tak, że upolowaniu pierwszej zwierzyny towarzyszy zachodzące Słońce i związana z tym zjawiskiem panika. Po zachodzie Słońca na żer wychodzą bowiem agresywnie nastawione istoty – gracz w swoim pierwszym dniu rozgrywki albo ginie w starciu z nimi, albo decyduje się na wykopaniu nory w ziemi, zakryciu jej od góry i przeczekaniu w tym schronieniu aż do wschodu słońca. To wszystko ma swój niezaprzeczalny urok, ale tylko za pierwszym razem.

Jak poradzić sobie w świecie Minecraft?

Jak zrobić płot w MinecraftZa drugim razem to już jest frustrujące, więc warto poznać kilka sprawdzonych patentów na lepsze poprowadzenie rozgrywki. Po pojawieniu się na świecie najlepiej jest od razu zorganizować sobie trochę drewna – około ośmiu jednostek to niezbędne minimum. Drewno zamieniamy w ekwipunku na deski, a część desek na patyki. Teraz możemy z desek poskładać stół rzemieślniczy, na którym możemy stworzyć bardziej zaawansowane narzędzia – najlepszym pakietem na start będzie kilof, siekierka i miecz. Potem możemy ruszać przed siebie, nie zapominając o rozbijaniu każdej trawy w okolicy – wypadnie z nich nasionko, które można zasadzić i otrzymać zeń zboże. W trakcie podróży zwracamy uwagę na zwierzęta – szczególnie owce są ważne, bowiem pozyskujemy z nich wełnę, z której można zbudować łóżko. Znajdujemy w końcu kamień, a w jego okolicy najpewniej będzie też węgiel – kamień umożliwi nam zbudowanie lepszych i bardziej wytrzymałych narzędzi, a węglem będziemy mogli zasilać piec do gotowania lub przetapiania produktów, a także rozświetlać ciemność, stworzywszy pochodnię. Budujemy prowizoryczny domek i pierwszą noc mamy na dobrą sprawę za sobą.

Jak zrobić płot w Minecraft?

Jak zrobić płot w Minecraft? Jak zrobić stojak na zbroję? Jak zrobić ciasto? Te, a także całe setki innych pytań zadają sobie zawsze osoby, które dopiero zaczynają przygodę z sześciennym światem. Prawda jest taka, że najfajniej jest to wszystko odkrywać na własną rękę, ale w grze komputerowej nie chodzi przecież o to, żeby się przy niej frustrować. Najlepiej jest się zatem udać na jedną z wiki poświęconych tej grze – istnieje wersja angielska, ale polska społeczność również się takiej dorobiła. Na nich jesteśmy w stanie zorientować się, jaki jest przepis na dany przedmiot – czyli jak mamy ułożyć surowce, by wyszedł nam z nich na przykład schodek. Gra staje się dzięki temu o wiele bardziej przyjemna i płynna. Najnowsze wersje Minecrafta mają z kolei wbudowaną księgę przepisów, która pokazuje, jakie przedmioty można zbudować z surowców, które mamy w ekwipunku – to również bardzo użyteczne narzędzie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here