Ciśnienie rozkurczowe

2
2151
ciśnienie rozkurczowe

Kontrolując każdego dnia swoje ciśnienie dbamy o swoje zdrowie i przeciwdziałamy niechcianym chorobom. Zbyt wysokie ciśnienie rozkurczowe może być przyczyną zawału serca. Badając w warunkach domowych, zwykłym aparatem do mierzenia ciśnienia, poznajemy swój organizm. Samo ciśnienie krwi to nic innego jak nacisk przepływającej krwi, na nasze żyły. Wartość ciśnienia zależy od wydolności naszego serca, napięcia naszych naczyń krwionośnych. Określając ciśnienie, wykonuje się jego pomiar. Ciśnienie jest górne i dolne, czyli rozkurczowe i skurczowe. Są określone wartości ciśnienia, dane normy, które informują nas, że jesteśmy zdrowi. W przypadku gdy, któreś ciśnienie odbiega od normy oznacza to stan chorobowy.

Idealne ciśnienie rozkurczowe

Ciśnienie skurczowe o wartości 120 mm HG oraz ciśnienie rozkurczowe o wartości 80 mm HG, to ciśnienie idealne dla każdego dorosłego i zdrowego człowieka. Większość z nas jednak choruje na nadciśnienie lub niedociśnienie i wtedy normy ciśnienia są podwyższone lub obniżone. Każde takie odstępstwo od normy powoduje, że źle się czujemy a stan naszego zdrowia jest zagrożony.

Choroba ciśnienia krwi to nie tylko choroba starszych ludzi to także choroba ludzi młodych. Złe normy ciśnienia najczęściej są powodem zawału serca lub wylewu, a to z kolei może powodować śmierć. Z nadciśnieniem boryka się dzisiaj coraz więcej osób, przyczyny są różne zła dieta, zły tryb życia, aspekty genetyczne.

Same objawy wysokie ciśnienia rozkurczowego są różne. Osobę, która ma podwyższone ciśnienie często boli głowa, ma zawroty głowy, krwotoki z nosa. Dolegliwości te nie tylko bardzo utrudniają nam życie ale także są znacznie niepokojące i świadczą o złym stanie naszego zdrowia. Nadciśnienie tętnicze się leczy, odpowiednio dobrane i ustawione leki oraz codzienny i regularny pomiar naszego ciśnienia, sprawią, że dolegliwości ustąpią.

Czasami zbyt wysokie ciśnienie to oznaka chorego serca, problem może leżeć w niedomykalności zastawki. Te sporadyczne przypadki leczy się nieco inaczej. Zbyt wysokie ciśnienie rozkurczowe oznacza to, że jesteśmy chorzy. Ciśnienie takie daje nam znać, że coś niedobrego zaczyna dziać się w naszym organizmie. Do niedawna uważano, że należy mierzyć ciśnienie raz na miesiąc, dzisiaj uważa się, że przy każdej nadarzającej się okazji a najlepiej codziennie.

Nagłe skoki ciśnienia, występujące sporadycznie nie są objawami groźnymi, problem zaczyna się gdy ciśnienie rozkurczowe jest zbyt duże cały czas.
Pomiar ciśnienia jest bardzo ważny, mierząc go w odpowiednim momencie zauważymy, że pogorszył się nasz stan zdrowia. Reagując szybko możemy zapobiec groźnym i niebezpiecznym, dla życia chorobom. Zbyt złe wartości ciśnienia od razu informują nas o stanie naszego układu krążenia.

W dzisiejszych czasach nadciśnienie się leczy, trzeba tylko zacząć je leczyć w odpowiednim dla nas momencie. Należy również przyjrzeć się naszej diecie i naszym nawykom. Tryb naszego życia też ma duży wpływ na wartości naszego nadciśnienia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here