Zdrowy tryb życia

4
2242
zdrowy tryb życia

Aktualnie społeczeństwo jest nastawione głównie na obiadki u mamy i jedzenie tłustego smalcu od babci. Tylko czy takie podejście pozwoli nam być w pełni zadowolonym ze swoje stylu życia? Nie lepiej zadbać o zdrowy styl życia? Na razie moim zdaniem wszystko idzie w dobrym kierunku żeby społeczeństwo żyło dłużej i mniej chorowało. Bo nie oszukujmy się ale zdrowy tryb życia pozwoli nam być szczęśliwszymi i zdrowszymi. Dlaczego szczęśliwszymi? A to dlatego, że podczas ćwiczeń produkowane są endorfiny odpowiedzialne za szczęście.

Niektórzy żeby dobrze zacząć dzień wstają rano i idą pobiegać. Ile razy przeżyliśmy moment, w którym nie chciało nam się ćwiczyć albo pójść na trening? Sam na swojej skórze przeżyłem to setki razy i powiem szczerze, że najlepsze uczucie jakie w życiu miałem to było właśnie te 30 minut po treningu. Wtedy właśnie zmęczony odpoczywałem i czułem się z siebie dumny, że wstałem i poszedłem poćwiczyć. Niektórzy powiedzą, że aby ćwiczyć trzeba mieć pieniądze i najlepiej iść z kimś. Trochę w tym prawdy jest ale w 100% z tym zgodzić się nie mogę.

Moda na zdrowy tryb życia

Polska staje się fit i to głównie za sprawą internetu, więc znajdziesz tam wiele przydatnych informacji na temat treningu, który sobie wybrałeś. Wiadomo, że informację trzeba umiejętnie selekcjonować i nie można wierzyć we wszystko co się przeczyta. Wraz ze wzrostem w Polakach fit świadomości rośnie także liczba pseudo-trenerów. Drugi aspekt to pieniądze, ale czy na pewno? Aktualnie jest wiele budżetów obywatelskich, w ramach których można zbudować miejsce do ćwiczenia. Sam na moim osiedlu posiadam dwa takie miejsca i są oni w pełni darmowe, a nawet w odpowiednich godzinach można się tam udać gdzie trenują profesjonaliści i podpytać o wiele spraw, na przykład jak zacząć. Obiecuję, że nikt nas tam nie wyśmieje, bo oni także zaczynali i wiedzą, że początki są trudne, a to że Ty chcesz coś zrobić ze sobą i ruszyłeś tyłek z kanapy będzie na pewno stawiało Ciebie w lepszym świetle przed nimi niż inne osoby.

Zdrowy tryb życia niesie za sobą również rosnącą liczbę zdrowego jedzenia. Rezygnujemy z fast foodów i jemy sałatki czy po prostu nowości na rynku jak frytki z batatów i to robione nie w oleju,a w piekarniku. W internecie można znaleźć masę przepisów na jedzenie fit, które będą i słodkie i pięknie wyglądały, bo podobno jemy oczami. Zdrowy tryb życia jest czym nowym i niesie za sobą wiele plusów i w moim indywidualnym odczuciu minusów jest naprawdę bardzo mało i aż szkoda marnować na nie czasu.

Polskie społeczeństwo jest coraz bardziej świadome zysków jakie możemy mieć dzięki byciu fit. Jemy coraz zdrowiej i zaczynamy ćwiczyć i się ruszać co jest ogromnym plusem, który może nam pomóc w walce z wieloma chorobami. Jeśli stajemy się fit to nie potrzebujemy dużego zaplecza gotówki. Wystarczy tylko zmienić parę nawyków żywieniowych i posiadać samo-motywację, która musi nam pomóc w chwilach krytycznych. Bo nie ma co się oszukiwać ale każdy kto ćwiczy wie, że zdarzają się momenty słabości. Ćwicz i bądź fit.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here