Czym są media społecznościowe? 

0
1322
social media

Każdemu z nas są dobrze znane. Są one codziennością niejednego człowieka. Dla sporej liczby osób jest to sposób na ucieczkę od rzeczywistości, a dla innych norma życia codziennego. Nie każdy potrafi uświadomić sobie, że być może popada w nałóg korzystania z Internetu. Wielu ludzi nie wyobraża sobie życia bez użycia różnego rodzaju mediów spetłecznościowch takich jak np. facebook czy instagram czy też inny portal społecznościowy. I nie tyczy się to wyłącznie ludzi młodych, ale także dorosłych. Pamiętajmy, że serwisy społecznościowe to nie tylko przyjemności, ale również zagrożenia. 

Myślimy, że czatujemy z kimś zaufanym, a to nie zawsze tak jest. Zaczynamy od wysłania zdjęcia, kończymy na podaniu adresu. Zdajmy sobie sprawę, że osoba poznana na facebooku czy na innym portalu niekoniecznie jest tą, za jaką się podaje i w rzeczywistości nie musi wyglądać tak jak na zdjęciu profilowym. 

Przeczytaj też: http://www.niezawal.pl/cholesterol-dobry-i-zly-cholesterol/

Wady i zalety korzystania z sieci

Wielu z nas nie wie, nie pamięta, nie chce pamiętać, jak należy zachowywać się w sieci. Przez to później popada w kłopoty, uzależnienia bądź doprowadza swoje zdrowie do poważnego stanu. Warto jednak dodać, że portale społecznościowe to nie tylko zagrożenia. Korzystanie z nich ma też swoje zalety. 

WADY: długie i częste korzystanie z takowych portali prowadzi do uzależnień i problemów zdrowotnych, zajmujemy sobie czas, zamiast robić to, co powinniśmy, spędzamy mniej czasu z rodziną/znajomymi  

ZALETY: możliwość komunikowania się z rodziną/ znajomymi niezależnie od odległości, jaka nas dzieli, dostarczanie sobie nowych informacji o naszym otoczeniu, bieżące dostarczanie „nowości” muzycznyc’’. 

Źródło: https://www.e-pisanie.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here