Diabeł tkwi w szczegółach – czyli jak dobrać ekskluzywne akcesoria do łazienki

0
822
akcesoria do łazienki

Aranżacja łazienek to temat niezmiennie popularny i rozwijany na coraz to nowe sposoby. Obecnie, do łask wracają stylizacje ekskluzywne i bogate – stawiające na klasyczne wzory i materiały, a także na przepych i luksus. Wbrew pozorom, efekt taki można uzyskać nie tylko poprzez zakup drogich mebli łazienkowych i armatury. Nie mniejszą rolę w ostatecznym efekcie aranżacyjnym odgrywają niewielkie detale, dodatki i akcesoria. Do takich zaliczyć należy chociażby uchwyt na papier toaletowy czy stojak na szczotkę. Poniżej dokonamy krótkiego przeglądu różnych akcesoriów łazienkowych, skupiając się na tym, jak za ich pomocą stworzyć efekt bogatej, luksusowej łazienki.

Uchwyty na papier i inne urządzenia łazienkowe

Czy uchwyt na papier toaletowy może wyglądać ładnie? Z pewnością tak, choć często jest to zaniedbywana element wyposażenia łazienek. Wiele osób decyduje się na wybór tanich rozwiązań – na przykład uchwytów wykonanych z tworzyw imitujących chrom. Dla osób stawiających na bardziej wyszukany efekt aranżacyjny, polecamy zastosować uchwyty z klapką od Grohe, bądź też uchwyty w formie drążków. Oba rozwiązania są niezwykle estetyczne.

Uchwyty z klapką pasują do stylizacji klasycznych oraz łazienek w stylu angielskim. Uchwyty drążkowe odznaczają się większą adaptowalnością do otoczenia. Wypadają świetnie zarówno w aranżacjach minimalistycznych, nowoczesnych jak i tych eleganckich. Dobrej jakości uchwyt na papier toaletowy powinien być wykonany ze stopów stali nierdzewnej i pokryty np. połyskliwą warstwą chromowaną lub czarnym mat.

Stojak na szczotkę to element praktyczny i przydatny, choć wiele osób traktuje go po macoszemu. W wyborze stojaka na szczotkę radzimy zwrócić uwagę na otoczenie, w którym będzie ustawiony, oraz inne znajdujące się tam akcesoria. Najlepiej, jeśli powierzchnia stojaka na szczotkę koresponduje z powierzchnią uchwytów na papier lub przycisków do spłuczki. Warto wybierać modele wykonane z takich samych materiałów lub o podobnym kolorze.

Inne istotne akcesoria do twojej łazienki

Relingi na ręczniki to urządzenia niezwykle pomocne i przydatne, możesz przechowywać na nich ręczniki pozostające akurat w użyciu. Relingi mają często uproszczoną formę – drążka wyposażonego w dwa punkty mocujące. Mimo to, wiele z dostępnych relingów potrafi zachwycić swoim wyglądem i dodać twojej łazience blasku. Wśród najpopularniejszych znajdują się relingi mosiężne oraz chromowane, stanowiące doskonałe zwieńczenie wielu aranżacji.

Mydelniczki i dozowniki do mydeł to akcesoria, których potencjał estetyczny jest obecnie szeroko eksploatowany. Wybierając je możesz kierować się zarówno zasadą ciągłości stylu jak i zasadą tworzenia kontrastów. W dużym uproszczeniu – do łazienek urządzonych w jasnych barwach będą pasować zarówno mydelniczki i dozowniki w odcieniach jasnych, jak i w intensywnych brązach lub czarne.

Warto także rozważyć możliwość zakupu wieszaków stojących na ręczniki. Te urządzenia cieszą się większą popularnością za granicą niż w naszym kraju, jednak wiele sklepów oferuje możliwość ich zakupu. Zaletą stojaków jest możliwość ich ustawienia w dowolnym miejscu, zgodnie z własnymi potrzebami i preferencjami. Dzięki smukłym kształtom (w postaci podłużnych drążków lub drabinek) wyglądają profesjonalnie i elegancko.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here