Jak zrobić mrożoną kawę

0
1180
Jak zrobić mrożoną kawę

Można by śmiało rzec, że spora rzesza osób wprost uwielbia kawę. Oczywiście rynek oferuje nam jej niezliczone rodzaje, w związku z tym każdy ma możliwość znalezienia czegoś dla siebie. Jedni piją raz dziennie filiżankę mocnego Espresso, inni natomiast Cappuccino, a jeszcze inni Latte Machiato, czy znaną wszystkim Americano. Jak się okazuje, są również i tacy, którzy traktują kawę jako deser. Jak to możliwe? Otóż każdy z nas na pewno dobrze zna kawę mrożoną i jakby się tak nad tym zastanowić, to rzeczywiście można ją potraktować jako deser. Zatem odpowiedzmy sobie na pytanie jak zrobić mrożoną kawę?

Jak zrobić mrożoną kawę?

Jak zrobić mrożoną kawęZacznijmy od tego, że możemy w niewielkiej ilości wody rozpuścić łyżeczkę lub dwie kawy (oczywiście wszystko zależy od tego, jak mocną kawę lubimy), lub jeśli preferujemy kawę z ekspresu, powinniśmy przygotować sobie espresso. Następnie, mocno schłodzone mleko wlewamy do kawy, którą uprzednio przygotowaliśmy. Możemy również zamiast standardowego mleka krowiego, wlać mleko sojowe, o swoim ulubionym smaku. To jaki smak wybierzemy, zależy oczywiście od naszych preferencji. Następnie do wymieszanej kawy z mocno schłodzonym mlekiem, możemy wrzucić kilka kostek lodu i w ten oto sposób mamy gotową kawę mrożoną. Jeżeli natomiast preferujemy bogatszą wersję, to zamiast kostek lodu, możemy dodać do kawy dwie gałki lodów waniliowych lub śmietankowych, na wierzch polać bitą śmietaną i posypać kakao.

Jakie dodatki do mrożonej kawy?

Są też osoby, które uwielbiają różnego rodzaju dodatki w postaci ciastek, czy też różnorodnych polew. W związku z czym, ich kawa mrożona wzbogacona jest również o kawałki ciastek i polewę czekoladową lub karmelową. Jak sami widzicie, kawa może być również podana w formie deseru. Mrożona kawa, największym powodzeniem cieszy się latem, kiedy jest gorąco i każdy szuka sposobu, żeby się schłodzić. Możemy ją pić zarówno w kawiarni, jak i przygotować ją samodzielnie w zaciszu swojego domu, bo jak sami widzimy, przepis na nią nie jest zbyt skomplikowany, a dodatkowo jest również elastyczny, dzięki czemu możemy dodawać do niej to, co lubimy najbardziej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here