Jak zrobić drapak dla kota

0
1037

Osoby opiekujące się kotami zastanawiają się, jak zapewnić swoim czworonożnym przyjaciołom rozrywkę. Oczywiście w tym wypadku mamy do wyboru bardzo dużo różnorodnych zabawek dla kotów, które możemy znaleźć zarówno w stacjonarnych, jak i internetowych sklepach zoologicznych. Ciekawym pomysłem może być również drapak dla kota. W sklepie możemy wybierać pośród jego różnorodnych modeli. Niemniej jednak warto taki drapak wykonać samodzielnie. Zdecydowanie nie jest to zadanie trudne. Każdy jest w stanie jemu podołać, nawet osoby, które nie specjalnie dobrze czują się w majsterkowaniu. Zatem jak zrobić drapak dla kota?

Jak zrobić drapak dla kota?

Jak zrobić drapak dla kotaW pierwszej kolejności zastanówmy się, jak powinien wyglądać idealny drapak dla kota. Przede wszystkim powinien być on na tyle duży, aby nasz kot mógł się przy nim zupełnie swobodnie wyciągnąć. Warto również pamiętać, aby drapak był maksymalnie stabilny. Taki drapak powinniśmy postawić w miejscu, w którym nasz kot lubi często przebywać. Zasadniczo możemy wykonać drapak pionowy lub poziomy. Musimy obserwować naszego kota podczas drapania, aby zorientować się, jakie powierzchnie lubi drapać – czy ściany mebli, czy też może dywan. Na podstawie obserwacji możemy podjąć decyzję, czy robimy drapak pionowy, czy poziomy. W przypadku drapaka pionowego idealnym rozwiązaniem może być kawałek drewna, lub nawet cały pniaczek. Taki element musimy umiejscowić na stabilny podłożu. Jak tego dokonać?

Podstawa dla drapaka

W tym celu możemy w markecie budowlanym zakupić zwykłą skrzynkę ogrodową. DO jej podstawy powinnyśmy przymocować pniak. Możemy w tym celu posłużyć się gwoźdźmi i specjalne metalowe łapki. Nadal jednak daleko będzie do pełnej stabilizacji. Dlatego też pustą przestrzeń w skrzynce powinniśmy wypełnić kamieniami i żwirem. Następnie możemy również dodać piasek lub ziemię. Wówczas powinniście już uzyskać pełną stabilizację naszego drapaka. Pniaczek możemy również owinąć sznurem. Wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju powierzchnie lubi drapać nasz kot. Najlepszy w tym wypadku jest gruby sznurek sizalowy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here