Masturbacja – co trzeba o niej wiedzieć

0
2347
masturbacja

Masturbacja – lub toto modne? Na czasie wieków uwagi na cel masturbacji ulegały wielu przemianom. Niegdyś uchodziła za czynność prowadząca do stagnacji oraz szaleństwa, dziś jest się ją za własną potrzebę, umożliwiającą osiągnięcie satysfakcji ruchowej i niezbędną w kuracji zaburzeń seksualnych. Dowiedz się co więc stanowi masturbacja i jakie są jej wyniki.

Masturbacja – podstawowe fakty

Masturbacja – co to takiego? Określenie to oznacza bezpośrednie podrażnianie organów płciowych, jakie jest pomóc w powodzeniu orgazmu. Masturbacji wtórują fantazje seksualne, które powszechnie zasilane są oglądaniem filmów czy obrazków o charakterze fizycznym czy pornograficznym. Czemu się masturbujemy? Celem masturbacji jest wyjście rozciągnięcia sportowego oraz sprawienie radości. Właściwie robi to wszystek, również osoby samotne, jak również mający partnera płciowego – w związku z badaniami 95% ankietowanych mężczyzn oraz 89% kobiet przyznało, iż się masturbuje. Dla grupy panów to także istotne wrażenie seksualne, i w przypadku dzieci jest ona elementem przy ich rozwoju fizycznym i sposobem na odkrycie swojej cielesności. Nie zawsze natomiast stymulowanie naszych organów płciowych było uznawane jako zwykłe. Poprzednie stulecia piętnowały masturbację jako grzech, szaleństwo, opętanie, nerwicę oraz element wzrostu wielu choroby oraz chorób, takich jak rzeżączka, duszności, stulejka (zwężenie otworu napletka), zwiotczenie mięśni podbrzusza, mdłości, laksacja. Możemy się chociażby spotkać z mitami, iż osobom, jakie się masturbują, zagraża trądzik, ślepota czy porost włosów na rękach. Są toż przecież tylko teorie, które nie mają żadnego poparcia w rzeczywistości.

czy jest coś złego w masturbacji - czy ma zalety

Co to stanowi masturbacja?

Masturbacja (odmiennie uznawana jako onanizm czy samogwałt) to stymulacja naszych organów płciowych i stref erogennych, w celu zapewnienia radości oraz rozładowania rozciągnięcia płciowego, bez udziału ślubnego lub kobiety.

Kto się masturbuje?

Wedle badań seksuologów, masturbacja pośród dojrzewającej młodzieży, jest funkcjonowaniem powszechnym. Na podstawie anonimowych ankiet, trzyma się, iż blisko 84% chłopców i 79% dziewcząt, pomiędzy trzynastym a osiemnastym rokiem życia, często masturbuje się. Natomiast masturbacja dotyczy oraz osób u których proces dojrzewania łatwo się zakończył, obojętnie czy są to osoby samotne lub również będące aktualnie w związkach.

Masturbacja – które są jej dobre wyniki?

Z biegiem lat zdanie specjalistów na temat masturbacji zaczęło się zmieniać oraz rzeczywistość nie uważa się już, iż dotykanie siebie skutkuje kłopotami zdrowotnymi. Masturbacja jest polecana w kuracji fizycznej par czy też jako sposób na redukcję napięć oraz lęku. Także składa się, iż poprawia samoocenę oraz cały dobrostan, u osób oraz zmniejsza nieprzyjemne sygnały związane z napięciem przedmiesiączkowym. Zapewnia również osiągnięcie satysfakcji fizycznej osobom, które nie mają partnerów czy nie są jeszcze skłonne do zaistnienia współżycia. Co zwłaszcza istotne jest w atrakcyjniejszym zrozumieniu swego ciało i osobistych preferencji – to oraz iż jest odpowiedni wpływ na życie z drugą osobą. Odgrywa również ważną funkcję w ochronie choroby przenoszonych drogą płciową.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here