Dlaczego warto wybrać się do Iranu?

0
1743
Dlaczego warto wybrać się do Iranu?

Jeśli lubisz leżeć na plaży, stołować się w znanych restauracjach, a z architektury interesują Cię jedynie przeszklone drapacze chmur i galerie handlowe, w których zostawiasz miliony monet – nie czytaj dalej. W Iranie tego nie znajdziesz – to kraj, w którym na każdym kroku poczujesz historię i wtopisz się  w tłum przyjaznych, uśmiechniętych ludzi.

Dla wielu Polaków wyjazd do Iranu kojarzy się z kompletnym szaleństwem. A to duży błąd. Iran pozwala na spojrzenie na kraje wschodu inaczej – jako na miejsce otwarte, ciekawe i przyjazne. To też raj dla miłośników historii i przyrody. Wytwórnia Wypraw i Persja zapraszają!

Architektoniczna perełka

Niezliczone meczety, o proporcjonalnych kształtach, charakterystycznych łukach i kolumnach. Każdy perfekcyjnie wykonany, imponujący grą kolorów i świateł na ścianach i posadzkach. Do tego niesamowite mozaiki-witraże. Iran to architektura zapierająca dech w piersiach. Budynki górują nad bajecznymi ogrodami, oazami z kokosowymi gajami i pomarańczowymi drzewami.

Kuchnia na najwyższym poziomie

Wycieczka do Iranu to też niezapomniane przeżycie kulinarne. Skosztujesz tu prawdziwej jagnięciny i baraniny. To podstawa irańkiego mięsnego jedzenia. Do tego soczyste warzywa i owoce, zachwycające pełnią smaków. Wszystko naturalne, nie skażone chemią. Do popicia koniecznie tutejsza herbata – wyjątkowo aromatyczna i bardzo mocna. Warto też skosztować irańskiej  sziszy.

Nad morze, w góry i do dżungli

Wszędzie tam możesz się wybrać będąc w Iranie! To kraj przyrodniczych kontrastów. Państwo to leży nad Morzem Kaspijskim, w którym kobiety kąpią się w burkach. W przezroczystej wodzie można zobaczyć zapierające dech w piersiach ławice kolorowych ryb, delfiny czy morskie żółwie. Na trekking warto zaś wybrać się w góry. To nie tylko skalne wzniesienia, ale też wulkany i głębokie jaskinie. Miłośnicy wysokich gór znajdą coś dla siebie – Damavand położony jest na wysokości  5610 m n.p.m. Ale wyjazd do Iranu to też wyjazd na pustynię: z kokosowymi gajami i ukrytymi wśród złotych pól miastami.  Dla równowagi znajdziesz tam też dżunglę z bajkowymi, górskimi krajobrazami.

Niezapomniane wakacje

Ale Iran to tak naprawdę ludzie. Uśmiechnięci, pomocni, szczęśliwi. To dzięki nim to miejsce jest tak niezwykłe i przyciągające. Zachwycające swoją egzotyką, ale tak bliskie. Wybierz się tam z Wytwórnią Wypraw!  Otwórz się na Persję!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here